UNIT PENGURUSAN NON RESIDEN

Pejabat Unit Pengurusan NR secara ringkasnya UPNR merupakan salah satu unit di bawah Bahagian Hal Ehwal Pelajar (HEP) yang membantu mengurus hal-hal penyediaan kemudahan rumah sewa sekitar Shah Alam di samping membantu mengurus hal-hal kebajikan pelajar Non-Resident (NR). Pejabat Unit Pengurusan NR secara rasminya telah memulakan operasinya di Kompleks Teratai 1 pada 4 April 2006. Kini Unit Pengurusan NR telah diletakkan di bawah pengurusan Timbalan Naib Canselor (HEP) selaras dengan perubahan struktur HEP pada Ogos 2008.

Unit Pengurusan Non-Resident memainkan peranan dalam usaha :

1. Menyelaras permohonan pelajar NR mendapatkan tempat tinggal dan makanan di kolej bagi yang layak sahaja.
2. Menyediakan 'NR Directory' untuk memudahkan pelajar mendapatkan rumah sewa.
3. Membantu persatuan NR menjalankan aktiviti dengan pihak yang berkaitan.
4. Mengatur program kemasyarakatan dengan penduduk setempat.
5. Menyediakan maklumat serta garis panduan penyewaan untuk pelajar NR.
6. Memantau dan menjaga keselamatan pelajar NR.


Sila hubungi

Unit Pengurusan Non Residen
Kompleks Prima Siswa
Bahagian Hal Ehwal Pelajar
Universiti Teknologi MARA
40450 Shah Alam, Selangor
Tel: (+603) 5544 3965
Faks: (+603) 5544 3966
Emel: hisyam@uitm.edu.my

Direktori Staf


Hisyam Che Mat
Pengetua
(+603) 5544 3968

Ikhwana Misnan
Penolong Pendaftar Kanan
(+603) 5544 3537
ikhwana@uitm.edu.my

Dian Nursyabanizam Jamaludin
Penolong Pengurus Asrama
(+603) 5544 3968
diankolej@uitm.edu.my

Azman Haji Md Zin

Kerani Kanan
(+603) 5544 3965
azmanm@uitm.edu.my

Kartini Jumaeran
Kerani
(+603) 5544 3965
kartini_jumaeran@uitm.edu.my

Mohd Hafiz Md Amin
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3965
hafiz0768@uitm.edu.my

Yafith Mohammad
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3965
yafith267@uitm.edu.my

Mohd Dzulhafiz Saharuddin
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3965
hafiz@uitm.edu.my

Muhammad Haiqal Nordin
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3965
haiqal4214@uitm.edu.my