KOLEJ KEDIAMAN ANGGERIK

Nama Kolej Anggerik telah diambil sempena nama Bandar Anggerik Shah Alam dan ianya merupakan penempatan bagi pelajar-pelajar siswi. Kebanyakan pelajar siswi tersebut merupakan pelajar dari Fakulti Senibina, Perancangan dan Ukur.

Kolej Anggerik mula beroperasi pada November 1991 dan telah dirasmikan oleh Pengerusi Majlis ITM, Tan Sri Datuk Wira Abdul Rahman bin Arshad yang pada ketika itu dikenali sebagai Institut Teknologi Mara (ITM).

Kapasiti maksimum pelajar Kolej Anggerik adalah seramai 800 orang yang terdiri daripada 200 buah bilik pelajar merangkumi 6 buah blok kediaman iaitu Blok A1, A2, A3, AB1, AB2 & AB3. Muatan untuk satu bilik adalah seramai 4 orang pelajar.



Sila hubungi

Kolej Kediaman Anggerik
Universiti Teknologi MARA
40450 Shah Alam, Selangor
Tel: (+603) 5544 3594
Faks: (+603) 5544 3598
Emel: irini@uitm.edu.my

Direktori Staf


Dr. Irini Ibrahim  
Pengetua
(+603) 5544 3599

Rozaida Binti Abdul Rashid
Penolong Pengurus Asrama Kanan
(+603) 5544 3591
rozaida706@uitm.edu.my

Ruzainah Binti Ab. Razak
Penyelia Asrama Kanan
(+603) 5544 3596
ruzainah@uitm.edu.my

Ahmad Nawab
Pembantu Operasi Kanan
(+603) 5544 3603
ahmad842@uitm.edu.my

Nurul Akma Binti Abidin
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3596
akma08@uitm.edu.my

Izuwandi Ahmad
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3596
izuwandi@uitm.edu.my

Amirolrasyid Othman
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3596
amirolrasyid408@uitm.edu.my

Zulkifli Din 
Pembantu Operasi
(+603) 5544 3596
zulkifli717@uitm.edu.my