PUSAT KERJAYA DAN KAUNSELING

Pusat Kerjaya dan Kaunseling, Universiti Teknologi MARA telah memulakan perkhidmatannya pada tahun 1969. Tujuan utama ia ditubuhkan adalah untuk menyediakan perkhidmatan kaunseling dan kerjaya kepada pelajar dan staf sejajar dengan hasrat UiTM melahirkan gradúan yang berketrampilan, berdaya saing dan menepati kehendak industri, majikan dan guna tenaga negara serta staf yang berkompetensi.

Terdapat tiga (3) unit di bawah Pusat Kerjaya dan Kaunseling iaitu Unit Kerjaya, Unit Kaunseling dan Unit Psikologi.


OBJEKTIF PUSAT KERJAYA DAN KAUNSELING

     1. Membantu pelajar dalam meningkatkan pengetahuan, kemahiran dan pengalaman dalam pemilihan, penerokaan  dan pembangunan  kerjaya.
     2. Membantu meningkatkan kebolehpasaran graduan dan penempatan pekerjaan.
     3. Menyediakan perkhidmatan kaunseling yang profesional dan beretika bagi  membantu pelajar dan staf mencapai kesejahteraan emosi, pemikiran, spiritual dan  tingkah laku.
     4. Membantu meningkatkan pembangunan diri serta personaliti pelajar dan staf menjadi lebih  berwibawa, seimbang, efektif dan produktif.

UNIT DAN FUNGSI

Unit Kerjaya

Menyediakan Khidmat Penempatan Pekerjaan, Kebolehpasaran Graduan dan Pembangunan Kerjaya.

  1. Program Ceramah Kerjaya
  2. Program Klinik Kerjaya
  3. Program Kerjasama Industri
  4. Program Cairex
  5. Perkhidmatan Profil Kerjaya dan Panduan Kerjaya
  6. Program Career Attack – Temuduga Pekerjaan
  7. Perkhidmatan e-kerjaya
  8. Program Dialog Majikan
  9. Data Penempatan Pekerjaan
  10. Iklan Jawatan Kosong

Unit Kaunseling

Menyediakan Khidmat Kaunseling dan Psikologi Profesional, Khidmat Pembangunan Kaunseling dan Khidmat Komuniti.

  1. Perkhidmatan Kaunseling Individu dan Kelompok
  2. Perkhidmatan Konsultasi Pelajar
  3. Perkhidmatan Ujian Psikologi Pelajar
  4. Penerbitan Bahan Kaunseling
  5. Program Counseling Outreach
  6. Program Klinik Kaunseling
  7. Program Pembangunan Diri
  8. Program Terapi Kaunseling
  9. Program Pembangunan Peers
  10. Program Rakan Kaunselor
  11. Program Kesihatan Mental
  12. Program Kenali Diri Melalui Alat Ujian Psikologi

Unit Psikologi

Menyediakan Perkhidmatan Psikologi dan kaunseling kepada staf UiTM.

  1. Perkhidmatan Kaunseling Dirujuk Staf
  2. Perkhidmatan Kaunseling Sukarela Staf
  3. Perkhidmatan Konsultasi Staf
  4. Perkhidmatan Kaunseling Dasar Pemisah
  5. Pengurusan dan Perkhidmatan Ujian Psikologi Staf
  6. Support Group Project
  7. AKRAB
  8. Program Peningkatan Profesionalisme Kaunselor
  9. Konferensi Kes/Perkongsian Ilmu
  10. Counsellors’ Best Practice Programme
  11. Khidmat Kepakaran Psikologi Kaunseling
  12. Program Turun Padang (Santai Pagi Bersama Kaunselor)
  13. Bahan Penulisan dan Penerbitan Psikologi

Sila hubungi

Pusat Kerjaya & Kaunseling
Aras 5, Kompleks Budisiswa
Universiti Teknologi MARA
40450 Shah Alam, Selangor
Tel: (+603) 5544 3213
Faks: (+603) 5544 3493
Emel: pkk@uitm.edu.my 
Website : careercounselling4u.uitm.edu.my 
 

Direktori Staf


Wan Noraini Wan Yusoff
Ketua
(+603) 5544 3498

Roslinda Mohd Subbian
Timbalan Ketua Psikologi Kanan
(+603) 5544 2387
roslinda@uitm.edu.my

Ahmad Janaidi Ab. Ghani

Timbalan Pegawai Psikologi
(Ketua Unit Kerjaya)
(+603) 5544 2393
janaidi@uitm.edu.my

Rosdi Ali
Timbalan Pegawai Psikologi
(Ketua Unit Kaunseling)  
(+603) 5521 1488
rosdi373@uitm.edu.my

Salwani Ibrahim
Timbalan Pegawai Psikologi
(Ketua Unit Psikologi)
(+603) 5543 7940
salwani@uitm.edu.my

Masrina Abdul Halim
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5521 1483
masrina@uitm.edu.my

Norhisham Ya'cob
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5544 2395
norhisham068@uitm.edu.my

Siti Nuraini Amran
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5521 1481
sitinuraini@uitm.edu.my

Mohd Shahril Boniran
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5544 3488
shahrilboniran@uitm.edu.my

Nurfatihah Aziz
Pegawai Psikologi Kanan 
(+603) 5544 2388
nurfatihah@uitm.edu.my

Nur Farahzawanah Ali
Pegawai Psikologi Kanan
(+603) 5544 3209
nurfarahzawanah@uitm.edu.my

Nurain Atan
Pegawai Psikologi Kanan
(+603) 5544 3209
nurain_atan@uitm.edu.my

Hairul Fazzlinyana Mohd Harris
Pegawai Psikologi Kanan
(+603) 5544 2392
fazzlinyana@uitm.edu.my

Nurulaini Muhiyuddin
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5544 3495
nurulaini7473@uitm.edu.my

Faizul Adenan 
Pegawai Psikologi Kanan  
(+603) 5544 2394
faizul002@uitm.edu.my

Wan Nurhashima Wan Sahid 
Pegawai Psikologi  
(+603) 5544 2376
nurhashima@uitm.edu.my

Muhammad Iman Hafeez Mukhatar
Pegawai Psikologi
(+603) 5544 2374
imanhafeez@uitm.edu.my

Shahril Aizat Yusof 
Pegawai Eksekutif 
(+603) 5521 1482
s.aizat440@uitm.edu.my

Noorizan Abd Majid
Kerani Tingkatan Tertinggi
(+603) 5544 3213
norizanam@uitm.edu.my

Hasnah Jamil
Kerani Kanan
(+603) 5544 2379
hasna324@uitm.edu.my

Aidatina Sidek
Kerani Kanan
(+603) 5544 3211
aidatina@uitm.edu.my

Nurul Adzha Rasidi
Kerani Kanan
(+603) 5521 1486
adzha@uitm.edu.my

Rafiqah Syikin Razali
Kerani
(+603) 5521 1486
rafiqahsyikin@uitm.edu.my

Azlan Ajis
Pembantu Operasi Kanan
(+603) 5544 3496
azlan_ajis@uitm.edu.my