PUSAT KEBUDAYAAN

Pusat Kebudayaan yang sebelum ini dikenali dengan Unit Kebudayaan telah ditubuhkan sekitar tahun. 1977. Pada ketika itu Unit Kebudayaan telah diletakkan dibawah pentadbiran Fakulti Seni persembahan. Walaupun begitu fungsi Unit Kebudayaan ketika itu memberikan perkhidmatan yang berhubungkait dengan kebudayaan kepada seluruh warga kampus disamping kegiatan seni dalam kokurikulum. Unit Kebudayaan telah dinaik taraf kepada Pusat Kebudayaan pada 1 Januari 2003 dimana skopnya diperluaskan di bawah seliaan Bahagian Hal Ehwal Pelajar. Berfungsi sebagai pusat aktiviti budaya bagi pelajar-pelajar UiTM termasuk mengendalikan hal-hal berkaitan kokurikulum. Melaluinya pelajar-pelajar dapat mengembangkan bakat baru dikalangan siswa, mengeratkan silaturahim melalui seni dan budaya, menyokong dasar dan usaha kerajaan dalam kegiatan seni, menjadikan muzik sabagai satu daya tarikan pelajar, melahirkan pemuzik berkualiti dan melahirkan insan seni yang berdaya saing.

Sila hubungi

Pusat Kebudayaan
Aras 3, Kompleks Budisiswa
Universiti Teknologi MARA
40450 Shah Alam, Selangor
Tel: (+603) 5544 3661
Faks: (+603) 5544 ****
Emel: hafiz524@uitm.edu.my 

Direktori Staf


Mohd Hafiz Askiak
Koordinator
(+603) 5544 3564

Mus Rohaizi Ayu Mustapar Kamal
Timbalan Pegawai Kebudayaan
(+603) 5544 3698
musrohaizi@uitm.edu.my

Muhammad Khairul Azman Abdul Aziz
Timbalan Pegawai Muzik
(+603) 5544 3518
kyruzman@uitm.edu.my

Muhammad Salehudin Mohd Esa
Pegawai Kebudayaan Kanan
(+603) 5544 3696
salehudin@uitm.edu.my

Nurul Suhana Mohd Noor
Penolong Pegawai Kebudayaan Kanan
(+603) 5544 3892
nurulsuhana@uitm.edu.my

Rozita Azlin Mohd Radzi
Penolong Pegawai Kebudayaan
(+603) 5521 1495
izlyn@uitm.edu.my

Eltis Nazar Abd Aziz
Penolong Pegawai Kebudayaan
(+603) 5521 1494
eltis260@uitm.edu.my


Artis Budaya Kanan
(+603) 5521 1605

Jamilah Mat Zain
Artis Budaya
(+603) 5544 3895
jamilah5027@uitm.edu.my

Azim Azmi
Artis Budaya
(+603) 5544 3894
azim3700@uitm.edu.my

Nor Aishah Joharuddin
Kerani Kanan
(+603) 5544 3661
noraishah385@uitm.edu.my

Khairul Ariffin
Pembantu Operasi Kanan
(+603) 5544 3661
khairul250@uitm.edu.my